Ivanje se u Glini već 13 godina zaredom obilježava na poseban način: pjesmom i plesom kulturno-umjetničkih društava, a tradicionalnu smotru folklora i ove su godine organizirali vrijedni članovi HAKUD-a Glinska Tamburica. Tko je sve došao na ovogodišnju smotru, ali i 25. obljetnicu društva, otkrio je voditelj HAKUD-a “Glinska tamburica” Marijo Ožaković: „Pozvana su društva KUD Carza Poličnik, KUD Kupina iz Kupine, KUD Slavuj Bukevje, tu su naši članovi Treće sreće, naravno i mi smo tu te su nam došli članovi HKUD Poculica iz Letovanića.“
Osim gostiju, veliku obljetnicu je društvu čestitao i gradonačelnik Grada Gline Stjepan Kostanjević: „Čestitam Glinskoj tamburici 25. obljetnicu. Svakako da Grad Glina podržava sva kulturno-umjetnička društva na području grada Gline. Zahvaljujem svima koji su do sada vodili Društvo jer 25 godina znamo da je puno, ali i malo. Kada se njeguje tradicija ovog kraja sigurno je to za svaku pohvalu. HAKUD Glinska tamburica ima perspektivu i ima mladost. Rad je usmjeren na mlade i tako treba ostati, a stariji članovi potpomažu rad te im svima čestitam obljetnicu i 13. Ivanje u Glini.“
Župan Sisačko-moslavačke županije i počasni član Glinske tamburice Ivo Žinić prisjetio se okolnosti u vrijeme nastanka društva: „Kad je ovo društvo osnovano dobar dio vojnika kojima sam zapovjedao su bili članovi Društva. Ono je nastalo u jednoj emociji i patnji naroda ovoga kraja. Tada još nisu znali što će se događati i hoćemo li se ikada vratiti na ove prostore. Mnogi ljudi, pogotovo stariji, patili su za pjesmom, običajima, tradicijom, narodnom nošnjom i osnovali su ovo društvo u progonstvu. Ovo je vrlo bitno i danas nakon 25 godina reći mladima i možda bi to bila moja poruka: 25 godina i okolnosti u kojima je Društvo nastalo je nešto što je vezalo ljude za svoj kraj, za svoju zemlju. Danas to nije tako. Morat ćemo više poraditi da pokušamo u mladu usaditi tradiciju i običaje i zadržati ih u ovoj prelijepoj zemlji.“
Žinić je na kraju čestitao HAKUD-u Glinska tamburica obljetnicu te svima onima koji su svojim radom doprinjeli da društvo stigne do 25 godina postojanja.