U organizaciji Udruge Sv. Agata Glina i pod pokroviteljstvom Sisačko-moslavačke županije, ove subote, 22. ožujka 2025., održat će se Dan narcisa – javnozdravstvena akcija posvećena podizanju svijesti o prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke.
Događanje će se odvijati na Gradskoj šetnici od 9 do 11 sati. Glina je jedno od pet mjesta u Sisačko-moslavačkoj županiji koje sudjeluje u obilježavanju Dana narcisa, a upravo je ova akcija važna jer okuplja lokalnu zajednicu u borbi za zdravlje i pruža podršku oboljelima.
Simboličan dar s važnom porukom
Tijekom akcije, volonteri i članovi Udruge Sv. Agata Glina dijelit će stručke narcisa i edukativne letke kako bi potaknuli žene na redovite preventivne preglede i samopreglede dojki.
Cilj ove kampanje jest podići svijest o raku dojke i važnosti njegovog ranog otkrivanja, čime se značajno povećavaju šanse za uspješno liječenje.
Zajedno za zdravlje
Dan narcisa u Glini nije samo prilika za edukaciju, već i za izražavanje solidarnosti i podrške oboljelima, njihovim obiteljima i svima koji se bore protiv ove bolesti.
Poruka ovogodišnje akcije, “Za život pun cvjetanja, misli na prevenciju!”, snažan je podsjetnik na to koliko je zdravlje dragocjeno i kako pravovremena briga može spasiti živote.
Iz Udruge organizatora pozivaju sve građane da u subotu, 22. ožujka, dođu na Gradsku šetnicu u Glini, preuzmu svoj stručak narcisa i pridruže se zajedničkoj borbi protiv raka dojke.
