Otvorenjem radilišta na adresi Vukovarska 41 u Glini započeo je proces energetske obnove zgrade Doma zdravlja Petrinja, Ispostave Glina. Trenutno je zgrada Doma zdravlja u prilično lošem stanju, nema vanjsku fasadu te je pripremljen projekt energetske učinkovitosti kojim se želi povećati toplinska zaštita krova, stropa, vanjskih zidova te horizontalne mjere koje se odnose na provedbu novih elemenata pristupačnosti kojima će se omogućiti neovisan pristup osobama s invaliditetom i osobama smanjene pokretljivosti. Koji su ciljevi ovog projekta, objasnio je ravnatelj Doma zdravlja Petrinja Zdenko Matijašec: „Ušteda u potrošnji toplinske energije za grijanje, gdje je procjena po projektu 61,5%, ušteda primarne energije koja je proračunata 35,94%, smanjenje štetne emisije CO2 u postotku od 39% te povećanje ugodnosti korisnika zgrade. Očekivan je prijelaz iz energetskog razreda D u energetski razred B nakon završetka energetske obnove. Vrijednost investicije je 1.102.878,00 kn, u što ulazi izrada glavnog projekta, radovi, nadzor, upravljanje, administracija, promidžba i vidljivost te završni energetski certifikat.“
Većina, odnosno 60-80% novca za ovaj projekt osiguran je iz Europskog fonda za regionalni razvoj, dok će razliku potrebnih sredstava osigurati Dom zdravlja Petrinja iz sredstava kredita HABOR-a. Radove izvodi firma Jukić-Dam čiji je predstavnik Mate Mihoč rekao da su trenutno u pripremnoj fazi izvođenja radova: „Tijekom idućeg tjedna očekujemo pripremne radove na samoj fasadi i krovu kako bi se radovi mogli početi odvijati radovi na samoj sanaciji i provedbi energetske obnove. Radovi bi prema našim predviđanjima trebali biti kompletno gotovi za tri mjeseca.“
Početak radova je obišao zamjenik gradonačelnika Grada Gline Dario Žinić: „Populacija je u gradu Glini starija pa je s te strane obnova ovakvog objekta da ostane u funkciji i ljudi koji u njemu rade vrlo potreban. Grad Glina će uvijek podržavati ovakve projekte i uvijek ulagati u zdravstvo. Nadam se da će gradonačelnik naći zajednički jezik sa svima i to je neki način potpore našem zdravstvu. Uvijek može bolje, ali bitno je da se kreće prema naprijed i ne stoji na jednom mjestu.“
Žinić je zahvalio svima koji su sudjelovali na projektu, a ne bude li nepredviđenih problema, projekt bi mogao biti dovršen već za tri mjeseca.